1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan Eğitim Nedir?

uzaktan-egitim-nedir

Uzaktan Eğitim Nedir?

Özellikle bu yıl Pandemi döneminden dolayı artık birçok eğitim programları için uzaktan eğitim yöntemi kullanılmaktadır. Buradan bahsedeceğimiz konu ise, uzaktan eğitim nedir, nasıl yapılır, niçin kullanılır, nerede yapılır gibi konular üzerinde duracağız. Uzaktan eğitim birçok anlamda avantajlı olmaktadır ve özellikle bu yıl birçok kişi ve en çok öğrenciler için çok faydalı olmuştur.

Uzaktan Eğitim Nasıl Çalışır?

Uzaktan eğitim çok basit bir sistemdir. Elinizde telefon, tablet veya bilgisayar ve internetiniz varsa, her yerde uzaktan eğitim alabilirsiniz. Uzaktan eğitim artık bütün Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda kullanılmaktadır. Uzaktan eğitimi nerede isterseniz oradan kullanabilirsiniz. Okula veya herhangi bir eğitim kurumuna gitmenize gerek yok.

Uzaktan Eğitime Nerede Katılabilirim?

Bu sistemi kullanmak için sadece internet ve bilgsayar, tablet veya telefona ihtiyacınız olduğundan, herhangi bir yerden katılabilirsiniz. Pandemi döneminde kullanılan uzaktan eğitim programı, Zoom adında bir programdır. Bu programı kullanarak bir seferde 500 kişiye kadar katılımcı alabiliyor. Bu sebeple çok zengin bir uzaktan video konferans programıdır. Uzaktan eğitim nedir diye soracak olursanız, en basiti olarak, evinizden veya iş yerinizden katılabileceğiniz eğitimlerdir ya da eğitimsel dilde yaygın eğitim gibi düşünebilirsiniz?

Uzaktan Eğitim, Yaygın Eğitim Midir?

Her ne kadar bütün eğitim programlarında uzaktan eğitim sistemi kullanılsa da, bütün uzaktan eğitim programlarına yaygın eğitim diyemeyiz. Uzaktan eğitim programı, hem yaygın hem de örgün olmak üzere bütün eğitimleri kapsamaktadır. Bu sebeple uzaktan eğitim, yaygın eğitim denilmez, fakat bir parçası diyebiliriz.

Milyonlarca kişi artık evden veya iş yerinden eğitim alabilmek için uzaktan eğitim sistemini kullanmaktadır. Uzaktan eğitim nedir, normal eğitimden daha mı kolay diye soracak olursanız, evet, çünkü istediğiniz her yerden eğitime katılabiliyorsunuz. Hatta isterseniz evde veya iş yerinde olmayın, araba da, salonda olun, hiç fark etmez.

Yorum Yap

Yorum Yap