1. Ana Sayfa
  2. Eğitim Haberleri
  3. Üniversiteler ne zaman açılacak, Kasım’da açılıyor mu? 2020-2021

Üniversiteler ne zaman açılacak, Kasım’da açılıyor mu? 2020-2021

universiteler-ne-zaman-acilacak
1

ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI?

Üniversitelerde yüz yüze eğitime geçişle ilgili birçok soru soruluyor. Öğrencilerin çoğu haftalar boyunca twitter gündemini #üniversiteleracilsin şeklinde ki hashtagler ile üniversitelerin açılması gerektiğini savunuyor.  Yüz yüze eğitime geçiş hakkında açıklama yapan, Başkan Erdoğan son yaptığı açıklama da bu konu hakkında şunları belirtti;

Cumhurbaşkanı Erdoğan ; “İnşallah mümkün olan en kısa sürede, diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz.’ dedi.

DAHA ÖNCE YAPILAN AÇIKLAMALAR

Üniversitelerin ne zaman açılacağı hakkında sorular için,  YÖK Başkanı Yekta Saraç, ‘YÖK olarak, üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istedik.’ ifadelerini kullanmıştı.

Bazı üniversiteler eğitimlere uzaktan eğitim şekli ile başlayacağını duyurmuştu. Örneğin; Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından yapılmış olan açıklamada, ‘Sevgili öğrencilerimiz, YTÜ Senatosu 2020-21 Güz yarıyılında eğitim-öğretimin “uzaktan eğitim” yöntemiyle yapılmasına karar vermiştir.’ açıklaması yapıldı.

Marmara Üniversitesi de 2020-2021 akademik yılı güz döneminde eğitim-öğretim faaliyetlerini uzaktan (online) bir şekilde gerçekleştireceği kararını almıştı.

Güz döneminde uzaktan eğitim yapacaklarını açıklayan üniversiteler arasına “Akdeniz, Trakya ve Balıkesir üniversiteleri” de katılmış oldu.

Munzur Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Yalova Üniversitesi ve Bingöl Üniversitesi bir açıklama yaparak güz yarıyılını uzaktan eğitimle yürüteceğini bildirdi.

Konya’da Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Konya Teknik Üniversitesi ortaklaşa olarak 2020-2021 eğitim- öğretim yılı güz yarıyılının uzaktan eğitim olarak gerçekleştirilmesi kararını aldı.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. _avatar

    Üniversiteler ne zaman açılacak yaaa bi açılsa da kurtulsak aile evinden özledik okulları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.