1. Ana Sayfa
  2. Taban Puanları
  3. Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

liseye-gecis-sinavi

1Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Tüm Türkiye içerisinde ki illerin tüm lise taban puanlarına aşağıda ki bağlantıları kullanarak ulaşabilirsiniz. Sizin için en doğru bilgiyi derlemeye ve hazırlamaya çalışıyoruz. Kesintisiz ve güncel hizmet verebilmek için her gece verilerimizi özellikle güncellemekteyiz. Yanlış bilgiye veya farklı spekülasyonlara aldırmayın! üniversitepuani.com tamamı ile doğrudan MEB kaynaklı bilgi yayını yapmaktadır. Öğrenci iseniz taban puanları, konu dağılımları gibi sayfalarımızı ziyaret ederek bilgilenebilir, veli iseniz çocuğunuzun gideceği lisesinden, üniversiteye kadar en ince bilgilere bu platform üzerinden ulaşabilirsiniz. 2021 LGS sınavına girecek adaylara şimdiden başarılar dileriz.

2LGS Nedir?

Liselere Geçiş Sistemi ya da LGS, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2017-2018 Eğitim Öğretim yılından itibaren uygulamaya başladığı ortaöğretime geçiş sistemi. TEOG sınavının yerine geçmiştir.

 

3LGS Hakkında Bazı bilgiler:

2 oturumdan oluşan LGS sınavı;

Sözel alanda 50 soru sorulacak olan birinci oturum 75 dakika sürecek, sayısal alanda 40 sorudan sorumlu tutulacağınız ikinci oturum 80 dakika olarak uygulanacaktır.

Ek süre verilen veya özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerde; Yabancı Dil alt testinden muaf olanların birinci oturumdaki toplam süresi 80 dakika, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alt testinden muaf olanların birinci oturumdaki toplam süresi 80 dakika, Yabancı Dil ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alt testlerinden muaf olanların birinci oturumdaki toplam süresi 65 dakika olarak kararlaştırılmıştır.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alt testinden muaf olan öğrencilerin birinci oturumdaki toplam süresi 60 dakika olarak uygulanacaktır.


İlköğretimden ortaöğretime geçiş yapmak isteyen adaylar, ilk öncelikle ortaokuldan mezun olmak zorundadırlar. 


Yorum Yap

Yorum Yap