1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. Ek Ders Ücreti Ne Kadar? Haftalık Ek Ders Kaç Saat Olmalı

Ek Ders Ücreti Ne Kadar? Haftalık Ek Ders Kaç Saat Olmalı

ekdersucretleri

Ek Ders Ücreti Ne Kadar? Haftalık Ek Ders Kaç Saat Olmalı?

Ek ders milyonlarca öğrencinin aldığı veya almaya mecbur olduğu derslerdir. Okuldaki dersler bazı öğrencilere yetmeyebiliyor veya bazı öğrenciler okulda anlatılanları anlamadığı için, özel olarak anlatacak birine ihtiyaç duyabiliyorlar. Burada bahsi geçecek olan konu, ek ders ücreti olacaktır. Ek ders ücretleri ne kadar olmalı, çünkü sonuç itibari ile ek ders demek, ailelerin ekstra ödeme yapacakları anlamına geliyor.

Ne Tür Ek Dersler Olabilir?

Her dersin ek dersi olabilir. Ek ders demek, yeni bir ders demek değildir. Alınan derslere ek olarak ders yapılarak, öğrenciye daha detaylı ve daha net anlatılması sağlanır. Bazen öğrenciler grup olarak ders yaptıklarında, dersi anlamakta zorluk çekebiliyor. Bu yüzden özel ek ders alıp dersi anlaması gerekiyor.

Ek Ders İçin Ne Kadar Ücret Ödenmeli?

Öncelikle bu duruma bir açıklık getirmek için, ek dersin kimin verdiği önemlidir. Bazı ek dersler okuldaki öğretmen tarafından verilir ki ek ücret ödenmek gerekmez veya okul öğretmene ödeme yapabilir. Ek ders ücreti çoğu zaman özel ders niteliğinde ödenmektedir. Eğer dersi veren kişi bir üniversite öğrencisiyse, saatlik ücret olarak 50 lira ile 100 lira arası verebilirsiniz. Bu birazda kişinin ne kadar yetenekli olduğuna da bağlıdır.

Haftalık Ücret Ne Kadar Olmalı?


Burada ek ücretini toplu olarak düşünebilir veya haftalık ödeme yapacaksanız, biraz düşük bir ücret ödeyebilirsiniz. Haftalık 250 lira da ödeyebilirsiniz, 500 lira da ödeme yapabilirsiniz. Eğer ek dersi veren kişi yetenekliyse ve öğrencinin dersini en yüksek notlarla geçmesini sağlıyorsa, haftalık 1000 lira da ödeyebilirsiniz. Ek ders ücreti, bir nevi özel ders ücreti olup ne kadar ödeyeceğiniz tamamen size kalmış bir konudur. Dersi veren kişinin yeteneği ve durumuna göre ücreti belirleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap