1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. 2021 En İyi Sözel Bölümler

2021 En İyi Sözel Bölümler

en iyi sozel bolumler

2021’de Tercih Edebileceğiniz En iyi 6 Sözel Bölüm’ü bir araya getirdik!

Günümüzde sözel bölümlere eskisi kadar rağbet olmamaktadır. İş imkanının kısıtlı olması, okuması zor bölümlerin olması vs. sebeplerden dolayı sözel bölümlerin eski popülerliği kalmamıştır.

Sözel bölümlerden  tercih yapacaklar için en iyi bölümleri bir araya toplamaya çalıştık.

  • Gastronomi ve Mutfak Sanatları

Yemek insanın temel ihtiyaçlarından biridir. Aşçılığın, şefliğin önem kazandığı bu dönemde eğer ilginiz varsa gastronomi bölümü tam size göre olacaktır. Ayrıca iş alanı açık, kendinizi geliştirebileceğiniz bir bölümdür.

 

  • Arkeoloji ve Sanat Tarihi

Çok önemli ve ciddi bir iştir. Kazılarla, tarihle iç içe geçeceğiniz bir bölüm olacaktır. Bol bol seyahat etmeniz, aylarca bir taşı incelemeniz gerekebilir! Ülkemiz birçok medeniyete ev sahipliği yapmasıyla bilinir. Arkeoloji alanını Türkiye’de okumak bir şans olacaktır.

 

  • Radyo Televizyon ve Sinema

En önemli sektörlerden biri olan televizyon sektörüne girmek isterseniz alanınız belli. Senaryo yazmak, kamera arkası görevlisi olmak vb. işler için radyo televizyon ve sinema bölümü hem okuması eğlenceli olacak hem de size çok şey katacaktır.

 

  • Çizgi Film ve Animasyon

Animasyon günümüz dünyasında sadece çocukların izlediği bir şey olmaktan çıkalı çok oldu. Birçok animasyon yetişkinler tarafından kabul gördü hatta artık sırf yetişkinler için animasyonlar yapılıyor. Ör: Bojack Horseman, Simpsons, Fırıldak Ailesi…

Bu eğlenceli ve bir o kadar da insanların ilgi gösterdiği bölümü tercih listenize yazabilirsiniz.

 

  • Okul Öncesi Öğretmenliği,

Eğer öğretmen olmak istiyorsanız sözeldeki en iyi öğretmenlik bölümü okul öncesi denilebilir. Çocuklara ilginiz varsa, onlarla ilgilenmeyi seviyorsanız bu bölüm tam size göre. Bahsettiğimiz çoğu bölümden puanı yüksek olabilir.

 

  • Türkçe Öğretmenliği

Sözel  bölümün en iyi öğretmenlik alanlarından biri. 5-8 arası sınıf öğrencileriyle anlaşabileceğinizi düşünüyorsanız, Türkçe sizin favori dersinizse ve ders anlatabileceğinize inanıyorsanız bu bölümü seçebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap